Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
ČajkovHľadať
 
 

Symboly obce

Erb, vlajka, pečať obce Čajkov

erb obce čajkovV erbe Čajkova sa nachádza patrón ostrihomského arcibiskupstva sv. Vojtech. V modrom štíte strieborný biskup, v striebornej, zlatom zdobenej mitre, pravicou šikmo pred sebou držiaci zlatú biskupskú berlu, v ľavici so zlatou, gréckym čiernym krížom zdobenou knihou, pravou nohou stojaci na chvoste čierneho orla, v špičke štítu sú tri strieborné ruže s prekríženými stopkami. 

                    

 


pečať obce ČajkovNajstaršie pečatidlo s postavou biskupa pochádza zo začiatku 16. stor. na dokumente zo 17. stor. v zbierke obecných písomností v krajinskom archíve v Budapešti. Jeho renováciou je pečatidlo z roku 1666. Na oválnom hore a dole zašpicatenom pečatidle je vyrytá na pažiti stojaca postava biskupa s kosmo postavenou berlou. Kruhopis pečatidla znie: ARCHIEPISCOPVS STRIGONIENSIS * ANNO 1666. Že sa jedná o obecné pečatidlo, dokazujú nie len obecné dokumenty, ale aj menšie obecné pečatidlo z roku 1768. Súčastné pečatidlo Čajkova vyzerá takto:

                                       
vlajka obce ČajkovVlajka obce pozostáva zo 4 pozdĺžnych pruhov vo farbách modrej, žltej, bielej, čiernej a modrej.

                        


 

Mikroregión Tekov-Hont

Čajkovské bralie

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka